Bölge Rehberi

 • Kerpe
  Kerpe

  Kandıra ilçesine bağlı Karadeniz kıyısında doğal güzelliklere sahip bir kıyı kasabasıdır. Kerpe Kasabası Kandıra ilçe merkezine yaklaşık 7 km uzaklıkta yer almaktadır. Kerpe´de yer alan tertemiz deniz sularına sahip koy dalgasız görüntüsü ve berrak suyu ile büyüleyici bir güzellik oluşturuyor. Şirin, güzel bir kasaba olan Kerpe’de gezilecek çok yer bulunmaktadır. Kerpe Plajında güzel bir tatil yapabilir ve burada yer alan pansiyonlarda konaklayabilirsiniz. Kerpe Beldesinin en yüksek yeri olan yaklaşık 400 metre yüksekliğe sahip olan Babadağı’na çıkıp Kerpe manzarasını kuş bakışı izleyebilirsiniz.

 • Sardala Koyu
  Sardala Koyu

  Kandıra İlçesi´ne bağlı Sardala Koyu, özellikle doğal güzellikler içerisinde kamp yapmayı seven gezginlerin ziyaret ettiği yerlerden biridir. Engebeli orman arazisinde yürüyüş yapılabilmektedir. Ayrıca taşlardan oluşan sahilinde yüzme imkanı bulunmaktadır. Cennet Havuzu adı verilen doğal havuz Karadeniz´in sularıyla oluşmuştur. Cennet Havuzu’nun yanında bir de Cennet Mağarası bulunmaktadır. Mavi ile yeşilin buluştuğu koy, pek fazla tanınmadığı için ziyaretçi yoğunluğu pek bulunmamaktadır. Kandıra gezilecek yerler listesine ekleyenlerin tercih ettiği mevsim ise yazdır.

 • Kefken Adası
  Kefken Adası

  Cebeci Sahilinin karşısında yer alan Kefken Adasına tekne ile 5 dakikada ulaşabilirsiniz. Kefken Adası Karadeniz´in insanların yaşadığı ve tarihi kalıntılara sahip tek adasıdır. Adada bulunan tarihi kalıntılardan dolayı sit alanı kabul edilmiştir. Sit alanı olmasından dolayı ada ziyarete kapatılmıştır. Uzaktan bile olsa ada muhteşem güzelliği ve içinde bulunan feneri ile dikkat çekmektedir. Ada içinde 14 metre uzunluğunda gemilere yol gösteren tarihi bri fener bulunmaktadır.Ayrıca adada Cenevizlerden kalma tarihi bir kale ve su kuyuları bulunmaktadır. Cebeci Sahili temiz denize sahip bir yerdir. Burada denizin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

 • Pembe Kayalar
  Pembe Kayalar
  Kefken beldesinde yer alan Pembe Kayalar bölgenin en doğal ve en güzel yeridir. Burada yer alan kayalar pembe rengi ile büyüleyici bir güzellik oluşturmaktadır. Sahil kenarında yer alan bu pembe kayalara güneş ışıklarının vurması ile muhteşem bir görüntü oluşturuyor. Ayrıca buranın bir diğer özelliği kayalar suyun içinde yumuşak iken sudan çıktıktan bir müddet sonra sertleşmesidir.
 • Cebeci Plajı
  Cebeci Plajı

  Kandıra´nın Karadeniz´e bakan noktalarından biri Cebeci Plajı´dır. Dört mevsim doğayla bütünleşmek isteyen yerli ve yabancı turistleri ağırlamaktadır. Aynı zamanda Karadeniz, burada sahip olduğu ormanlarla birleşerek eşsiz güzellikler ortaya koymaktadır. Sakin kumsal ve temiz deniz suyu ziyaretçilerin tercihinde önemli rol oynamaktadır. Cebeci ailecek günübirlik seyahat etmek isteyenlerin keyifli zaman geçirdiği küçük bir yer olarak ön plana çıkar. Kandıra´da doğal güzellikleri ile hayata bir daha tutunmanızı sağlayacak ihtişamlı yerleri ekibimiz sizin için Kandıra gezi rehberi sayfasında listeledi.

 • Sarısu
  Sarısu

  Kandıra ilçe merkezine 8 km uzaklıkta yer alan Karadeniz´e 1 km sahili bulunan yeşilin her tonunu içinde barındıran ormanlara sahip eşsiz güzelliğe sahip bir yer. Muhteşem güzelliği ile saklı cenneti andıran Sarısu Beldesi ismini içinden geçen Sarısu Deresinden almıştır. Sarısu Beldesi yüzmek, kamp yapmak, güneşlenmek ve balık tutmak için ideal bir yerdir. Kandıra ilçesine geldiğinizde saklı bir cenneti andıran Sarısu´yu mutlaka ziyaret etmelisiniz.

 • Tahtalı Göleti
  Tahtalı Göleti

  Türkiye´nin en büyük 6. göleti Tahtalı Gölet, Kandıra İlçesi’nin Üçtepeler Köyü mevkiindedir. Yeşille kaplı göletin çevresi, huzur dolu ve harika bir atmosfere sahiptir. Gölet içerisinde bolca balık bulunmaktadır. TEMA Vakfı´nın çalışma alanlarından biri olan Tahtalı Gölet, fıstık çamı ve süs ağaçları ile çevrilidir. Manzarasının olması, burayı eşsiz kılmaktadır.

 • Bağırganlı
  Bağırganlı
  Kandıra ilçe merkezine yaklaşık 13 km uzaklıkta yer alan güzel, şirin bir köydür. Bağırganlı yer alan koylar ve kumsallar doğal yapısı ile görenleri kendine hayran bırakıyor. Çevresi yeşillikler ile kaplı kumsallarda huzurlu, sakin bir hafta sonu geçirebilirsiniz. Doğal güzelliklere bürünmüş Kandıra ilçesi gezilip görülmesi gereken yerlerdendir.
 • Babalı
  Babalı

  Kandıra´nın merkezine 30 km uzaklıktaki Babalı Köyü, Karadeniz´e bakan sahili ile tabiat güzellikleri arasındadır. Babalı Köyü, bir burun üzerine kurulu yerleşim yeridir. Ön kısmı kayalık Babalı’nın sol kısmı Dikili´ye, sağ kısmı ise kum plaja bakmaktadır. Sessiz ve sakin köyün Karadeniz’e sahili olduğundan dolayı genellikle yaz mevsiminde ziyaret edilmektedir.

 • Kumcağız Koyu
  Kumcağız Koyu

  Kandıra ilçesine bağlı Kerpe´ye yürüyerek 10 dakika uzaklıkta yer almaktadır. Kumcağız Plajı tertemiz denize ve incecik kumlara sahip bir plajdır. Kumcağız Plajı tatilciler tarafından en çok tercih edilen plaj olma özelliğine sahiptir. Kumcağız Plajını diğer plajlardan farklı kılan plajın ortasından geçip plajı ikiye ayıran Kumcağız Deresidir. Kumcağız plajından denizin ve güneşin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

 • Seyrek Kalesi
  Seyrek Kalesi

  Kandıra´nın Kerpe Kasabası’nda yer alan Seyrek Kalesi, antik liman kalesidir. İki koya da hakimiyet kurulması için inşa edilen kalenin Bizans Dönemi’nde yapıldığı düşünülmektedir. Eski zamanlardan günümüze kadar iskele olarak kullanılmaktadır. Osmanlı Devleti’nin Karadeniz´in kıyılarını hakimiyet altına almasıyla kalenin önemi kalmamıştır. Kalede, II. Dünya Savaşı esnasında kullanılmış olabileceği izlenimi veren siperler bulunmaktadır.

 • Kovanağzı Koyu
  Kovanağzı Koyu

  Kefken´in merkezine yürüyerek 15-20 dk uzaklıkta yer alan Kovanağzı Koyu, temiz deniz suyunun dalgasız olması nedeniyle gelen ziyaretçilerin memnun kaldığı bir koy olarak bilinmektedir. Daha önceleri köye bağlı koy, günümüzde turistik yerler arasında yer alan sezonluk güzelliklere sahip yerlerden biridir. Yaz sezonu dışında gelen ziyaretçiler, dağ bisikleti veya trekking ile manzaranın tadını çıkarmaktadır.

DANIŞMA HATTIMIZ
+90 532 153 07 41
Babalı Mahallesi Atatürk Caddesi No:237 Kandıra / Kocaeli
Whatsapp
Instagram